Kosmetologia

Kosmetologia to bardzo szeroka dziedzina wiedzy która łączy w sobie osiągnięcia dziedzin medycyny, ale też medycyny kosmetycznej i wiedzy o kosmetykach i zabiegach pielęgnacyjnych dotyczących skóry całego ciała, ale też włosów i paznokci. Nic więc dziwnego, że wiedza z tego zakresu pozwala pracownikom na osiąganie sukcesów zawodowych i zapewnienie sobie stabilne sytuacji na rynku pracy. Umiejętności z dziedziny kosmetologii są w dzisiejszych czasach bardzo cenione, a obszerność dyscypliny pozwala na nieustające doszkalanie się i poszerzanie zakresu swoich kwalifikacji i zainteresowań.

Dziedziny kosmetologii

Kosmetologia to dziedzina niezwykle obszerna, która łączy w sobie wiedzę i umiejętności pozwalające na wykonywanie pracy związanej z pielęgnacją skóry, oraz wykonywaniem zabiegów kosmetycznych i stylizacyjnych. Zasadniczo zabiegi kosmetologiczne, tak samo jak całą dziedzinę można podzielić na trzy główne działy. Są to: zabiegi pielęgnacyjne, lecznicze i upiększające. Kosmetologia jako dziedzina wiedzy nierozerwalnie związana jest również z umiejętnością przygotowania i zastosowania różnego rodzaju kosmetyków, co wymaga podstaw wiedzy związanej z farmacją i naturalnymi składnikami kosmetyków. Kursy kosmetologiczne dotyczą więc zarówno podstaw, zawierających w sobie wiedzę na temat całego zakresu dziedziny, jak również poszczególnych jej elementów i wyspecjalizowanych obszarów.

Pielęgnacja skóry zdrowej i medycyna estetyczna

Kursy kosmetologiczne dotyczą zarówno pielęgnacji i upiększania skóry zdrowej, jak i zabiegów wykonywanych na skórze, włosach i paznokciach zmienionych chorobowo. Stosowanie kosmetyków i zabiegów pomagających przywracać zdrowie skórze wymaga nieraz bardzo specjalistycznej wiedzy i konkretnych umiejętności.

Makijaż

Kosmetologia to również wiedza na temat zabiegów czysto upiększających – zarówno permanentnych, jak i przynoszących chwilowe rezultaty. Wiedza o kosmetykach i procesach stosowanych w wykonywaniu makijażu również leży w polu zainteresowań kosmetologii.

Komentowanie jest wyłączone.

Navigate