Ogólnopolska Akademia Kosmetologii

Kosmetyczka czy kosmetolog?

Usługi kosmetologiczne stają się coraz bardziej popularne – zainteresowanie wzrasta, bo świadomość kobiet jak i mężczyzn zwiększa się. Niestety w wielu wypadkach pojawia się dylemat – ludzie nie wiedzą, czy z danym problemem bądź chęcią skorzystania z usługi lepiej udać się do kosmetyczki czy może wybrać takie miejsce, jak Ogólnopolska Akademia Kosmetologii, czyli specjalistów kosmetologów. Na czym polega różnica?

Różnica między kosmetyczką a kosmetologiem

Różnica pomiędzy kosmetyczką a kosmetologiem jest ogromna. Kosmetyczka to osoba, która jak sama nazwa wskazuje, wykonuje zabiegi kosmetyczne. Owszem, posiada ona fachową wiedzę i jest odpowiednio przeszkolona (a przynajmniej tak być powinno), ale nie aż tak specjalistyczna jak kosmetolog. Kosmetyczka kojarzy nam się przede wszystkim z zabiegami takimi jak manicure czy pedicure, przekuwanie uszu, regulacja brwi i rzęs. Zwyczajowo, za kosmetyczkę uznaje się po prostu osobę, która zajmuje się pielęgnacją urody, ale nie posiada wykształcenia wyższego.

Kosmetolog natomiast to specjalista z dyplomem wyższej uczelni, który jest przygotowany lepiej niż kosmetyczka. Może wykonywać takie same zabieg, ale dodatkowo jest też przeszkolony do współpracy z lekarzami. Kosmetolog posiada wiec znacznie bardziej obszerną wiedzę, a wiec jest lepiej przygotowany teoretycznie, co przekłada się na praktykę. Nie oznacza to jednak, że kosmetyczka to z zasady ktoś o gorszych możliwościach. Wszystko zależy od konkretnej osoby.

Komentowanie jest wyłączone.

Navigate